facebook

Snowboardové vázání

Jak vybrat snowboardové vázání

Výběr správného vázání je velmi důležitý. Aby vázání dokonale padlo na vaši botu a vy tak mohli efektivně přenášet sílu na hrany snowboardu a tím ho ovládat, je nutné nejdříve vybrat boty a až po té vázání.

Jednotlivé modely vázání se odlišují kvalitou použitých materiálů, pohodlností strapů (polstrování, 3D tvarování), nastavitelností patky a strapů a různými technologickými vylepšeními, s tím samozřejmě souvisí i jejich cena.

Stejně tak jako snowboardy se i vázání liší dle použití. Nejprodávanější snowboardová vázání jsou měkká vázání. Existují i tvrdá race vázání a vázání typu Fastec.


Měkká vázání
U měkkých vázání rozlišujeme tři základní podtypy.

Klasické měkké vázání
To je v současnosti nejvíce využívaným typem. Vázání je tvořeno spodní částí vyrobenou z kvalitního plastu či kovu, 2 strapy – přes špičku a přes nárt a výklopnou opěrkou. Klasický systém pumpování dobře upevní jezdcovu botu a zaručí tak maximální kontrolu nad snowboardem.
Vázání typu Fastec
Největší výhodou tohoto vázání je rychlost a pohodlnost při zapínání a vypínání. Na začátku si jednoduše nastavíte výšku nártu pomocí látkového dílu obepínající nárt nohy a pak jen zvednete a pomocí pákového systému zaklapnete a můžete jet. Jednoduše řečeno EASY IN – EASY OUT. Nevýhodou tohoto vázání je nemožnost úplného dotažení nohy a nemožnost přitahování strapů v průběhu jízdy.
Step-in vázání
U tohoto podtypu vázání existuje velmi mnoho různých systémů a při výběru je nutné kupovat vázání spolu s botami. Vázání je tvořeno tzv. nášlapnou destičkou a speciálními botami, které mají v podrážce umístěnou hrazdičku.


Tvrdá vázání
Při zakoupení alpine snowboardu musíme samozřejmě volit tzv. tvrdé vázání. To je tvořeno deskou, jež je přišroubována na podložky či přímo do snowboardu a dvěma kovovými obručemi, které obepínají speciální tvrdou skeletovou botu.
Skladem
Výprodej
Akce
Značky:
Raven
Seřadit:

Snowboardové vázání Raven s250

2 590 Kč
4-6 dnů

Vázání Raven S250 Allmountain unisex vázání s hliníkovými ráčnami.