facebook

Společenská hra Blackfire Koncept

Zábavná hra Koncept pro pobavení i zamyšlení.

Dostupnost
3-5 dní
Cena s DPH
840,- Kč

Počet kusů:
Kód zboží:
ASCON01CZ
Výrobce:
Blackfire
Kategorie:

Společenská hra Blackfire Koncept

Zábavná hra Koncept pro pobavení i zamyšlení.
Ve hře Koncpet je vaším cílem uhodnout slova naznačená pomocí nápovědy ze symbolů - konceptu.

Na začátku doprostřed stolu položte hrací plán tak, aby na něj všichni hráči viděli a pohodlně dosáhli. Zamíchejte balíček karet konceptů a položte ho lícem dolů vedle hracího plánu. Vytvořte hromádky dvojitých vítězných bodů a jednoduchých vítězných bodů. Do misky dejte figurky a kostičky - cenné nástroje při tvorbě nápovědy! Vytvořte týmy, nejlépe ze sousedících hráčů.

Karty Konceptu obsahují slova a fráze tří stupňů obtížnosti - lehké, těžké a výzva. Pro první hry doporučujeme používat jen jednoduchá slova. Fráze z obtížnosti výzva již vyžadují od všech hráčů skutečně dokonalé zvládnutí hry.

Tým si vytáhne horní kartu konceptu a vybere si slovo nebo frázi ze seznamu na kartě, kterou budou ostatní hráči hádat. Jako první umístěte na hrací plán figurku hlavního konceptu (otazník) a poté další kostičky stejné barvy pro naznačení celého hlavního konceptu. Pokud chcete, můžete umístit další figurky a kostičky stejné barvy (viz příklady) a upřesnit tak hlavní koncept.

První hráč, který příslušné slovo nebo frázi uhodne, získá jeden dvojitý žeton vítězných bodů (v ceně dvou bodů) a každý hráč z týmu, který dané slovo nebo frázi k uhodnutí zvolil, získá jednoduchý žeton vítězných bodů (v ceně 1 bodu).

Poté si další dva hráči ve směru hodinových ručiček kolem stolu vytáhnou novou kartu a zvolí si slovo, které ostatní hádají.

Jakmile si hráči rozeberou všech dvanáct žetonů dvojitých vítězných bodů, hra končí. Vítězí hráč nebo hráči, kteří získali nejvíce vítězných bodů.

Balení obsahuje:
- 1 hrací plán se symboly
- 5 sad figurek: 1 zelená sada pro označení hlavního konceptu (velký symbol otazníku a 10 kostiček)
- 4 sady (modrá, červená, žlutá, černá) pro pomocné koncepty (symbol vykřičníku a 8 kostiček)
- 110 karet konceptů, každá s 9 slovy/frázemi ve třech obtížnostech – lehké, těžké a výzva
- jednoduché a dvojité žetony vítězných bodů (dvojitý žeton má hodnotu 2 bodů, jednoduchý pouze 1 bodu)
- 2 herní přehledy
- 1 miska na uskladnění

Hra je určena pro 4 - 12 hráčů
Věk: od 10 let