facebook

Samonafukovací karimatka YATE EXTREM LITE 2,5cm

Odlehčený vnitřní materiál a tvar mumie, dělá z modelu EXTREM LITE 2,5 super karimatku do náročných podmínek.

Dostupnost
4-5 dní
Cena s DPH
1 620,- Kč

Počet kusů:
Kód zboží:
M00243
Výrobce:
Yate
Kategorie:

Samonafukovací karimatka YATE EXTREM LITE 2,5cm

Jako u většiny modelů, i zde je použit osvědčený neklouzavý materiál YATE Micro brushed, který zvyšuje tření a zabraňuje tak klouzání spacího pytle. Odlehčený vnitřní materiál a tvar mumie, to dělá z modelu EXTREM LITE 2,5 super karimatku do náročných podmínek. Při nošení v batohu nenosíte zbytečné gramy navíc a přitom se pohodlně vyspíte. Při balení lze přehnout na polovinu! Ventil "Push in". 
Samonafukovací karimatka je dodávaná v přepravním obale a sadou na opravy. Kapsička na sadu na opravy je uvnitř obalu, aby nedošlo k poškození nebo ztrátě.

Technický popis:
- materiál: Polyester 75 D
- barva: modrá / šedá
- hmotnost: 610 g hmotnost může kolísat ±10%.
- rozměr: 183 x 51 x 2,5 cm
- rozměr balení: 12 x 26 cm
- tepelný odpor: 2.5
- překládání na ½ : ano

ZÁRUKA KVALITY
Moderní výrobky jsou obvykle nejen hezké na pohled, ale skrývají v sobě mnoho technických vymožeností a detailů, které nejsou vidět, avšak výrazně zvyšují kvalitu výrobku a činí ho výjimečným. U samonafukovacích karimatek jsou nejdůležitější 3 faktory: 1) nízká hmotnost, 2) malý objem ve sbaleném stavu a 3) dlouhá životnost. Nízkou hmotnost dosahujeme výběrem nejkvalitnějších materiálů jak pro povrch tak pro jádro. Materiál musí být lehký, ale zároveň pevný a odolný. Snížení hmotnosti dosahujeme také odlehčením vnitřní pěny. To ale nesmí být na úkor pohodlí a schopnosti dobře izolovat. Výběr materiálu a odlehčení má podstatný vliv na velikost sbaleného výrobku. Všechny naše výrobky mají zdvojenou vrstvu izolace proti unikání vzduchu, která je laminována na svrchní tkaninu. To zajišťuje vysokou ochranu a dlouhou životnost výrobku. Každá karimatka je po vyrobení 24 hodin testována, čímž odpadá riziko dodání vadného výrobku z produkce.

TEPELNÝ ODPOR
Veličina, která se stále častěji u karimatek udává. Tepelný odpor - R je fyzikální veličina, která vyjadřuje tepelně-izolační vlastnosti materiálu. Je přímo závislá na tloušťce materiálu a ?. Při dosahování co nejvyšší hodnoty R je cílem, aby tloušťka materiálu byla co největší a hodnota ? jednotlivých materiálů co nejnižší. Tepelný odpor R vyjadřuje odpor 1m2 materiálu proti prostupu tepelné energie při rozdílu teplot 1 K. Součinitel tepelné vodivosti ? vyjadřuje vlastnost  materiálu vést teplo. Je to hodnota energie ve W, která projde materiálem tloušťky 1 m při rozdílu teplot 1 K mezi povrchy materiálu. Vysvětlivky: R = d / ? (m2.K.W-1); d – tloušťka materiálu (m); ? – Součinitel tepelné vodivosti materiálu (W.m-1.K-1)

NEKLOUZAVÝ POVRCH „YATE MICRO BRUSHED“
V přírodě se často stane, že místo na spaní není ideálně rovné a tak ani pohodlná karimatka nemusí zcela plnit svůj účel, když z ní člověk se spacákem sklouzne. Z tohoto důvodu jsme vyvinuli speciální povrch s úpravou „MICRO BRUSHED“ který zvyšuje tření a zabraňuje tak klouzání spacího pytle.